Основні мотиви української народної вишивки

Вишивка – один із давніх і найбільш розповсюджених видів народного декоративно- прикладного мистецтва. Звертаючись до джерел української культури, ми можемо визначити характерні особливості вишивки різних регіонів України.
     Сьогодні вишивка розглядається як важлива художня цінність, що виконуєчисленні функції: естетичну, пізнавальну, пошукову. Це показовий вид мистецтва, який зберіг, доніс до нас і стверджує дальший розвиток орнаментальної, графічної, живописної культури народу.
     Дана робота дозволяє актуалізувати інтерес до культурної спадщини нашого народу, прослідити розвиток української вишивки різних регіонів України.
      Об’єктом  дослідження є українська вишивка як один із видів народного декоративно-прикладного мистецтва.
      Мета дослідження – проаналізувати характерні особливості вишивок різних регіонів України.
     Завдання:
- визначити основну функцію української народної вишивки;
- охарактеризувати художньо-технічні особливості вишивок
- виявити  характерні ознаки вишивок Східної та Західної України, скласти порівняльну таблицю.

У першому розділі розглядається історія , розвиток та художньо-технічні особливості української народної вишивки, також подано відомості про народних майстрів української вишивки.
    У другому розділі представлена порівняльна таблиця особливостей вишивки Східної та Західної України.
     Практичне значення роботи:
1. Інформаційний матеріал може бути використаний на уроках народознавства та в позакласній роботі.
2. Дана робота допоможе формувати естетичні смаки учнів.
3. Даний матеріал може бути використаний учнями для глибшого вивчення історії та культури українського народу.