Батьківські читання

БАТЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

БАТЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ - дуже своєрідна форма роботи з батьками, що дає можливість не тільки слухати лекції педагогів, а й самим вивчати літературу з проблеми. Батьківські читання допомагають батькам переглянути свої погляди на виховання, познайомитися з традиціями виховання дітей в інших родинах, по-іншому подивитись на свою дитину та своє ставлення до неї.

Батьківські читання - це прекрасна можливість знайомства батьків із цікавою дитячою літературою, новими іменами, що на слуху в дітей, але відомі їхнім батькам. Теми батьківських читань можуть бути приблизно такими.

1-й клас
Мудрість народних прислів'їв і приказок про виховання.
«Доросла» правда дитячих віршів С. Маршака про виховання.
Я. Корчак і його теорія виховання дітей.
«Ми вчимо дитину жити серед людей». Кодекс сімейного виховання.

2-й клас
Спілкуватися з дитиною. Як? (За книгою Ю. Гіппенрейтер.)
В. Сухомлинський про виховання хлопчиків і дівчинок.
Як стати героєм в очах власної дитини. Огляд періодичної преси про виховання.
Дитячі комплекси в дорослому житті. Записки дитячого психіатра Ю.Буянова.

3-й клас
Як формувати та розвивати вольові зусилля дитини. (За книгою У.Джемса «Психология в беседах с учителями».)
Нестандартність мислення. Що це таке? (За книгою В. Кротова «Массаж мысли».)
Що робити, якщо... (За книгою М. Коляди «Шпаргалка для родителей».)
Дитячі витівки в дорослому житті. (За матеріалами періодичної преси.)

4-й клас
Як навчити дитину бути самостійною? (За матеріалами книги М. Коляди «Шпаргалка для родителей».)
Мудрість батьків. У чому її сутність? (За матеріалами книги Лопатіної та М. Скребцової «32 беседы по семейному воспитанию в школе».)
Психосексуальний розвиток дітей. (За матеріалами книги М. Кле «Психология подростка».)
До чого можуть призвести конфлікти в родині? (За матеріалами періодичної преси. Огляд листів дітей у дитячих журналах і газетах.)