Фізкультхвилинки на уроках англійської мови

Як відомо, урок є основною формою організації навчання у школі. В наш час, коли в учбовий процес впроваджуються нові комп’ютерні технології,які сприяють недостатній руховій активності учнів,фізкультхвилинки повинні бути на кожному уроці.

Умовно фізкультхвилинки можна поділити на три види:

1.фізкультхвилинки-римівки

2.фізкультхвилинки-пісні

3.фізкультхвилинки-ігри

Фізкультхвилинки добре сприймаються в початковій школі та у середніх класах. На уроках англійської мови на початковому етапі доречно використовувати усі три види фізкультхвилинок,але щоб учням було цікаво,їх необхідно чергувати між собою. На основі пісень,римівок та ігор проводиться профілактика порушень зору та постави, активізується пам’ять, увага, розумова працездатність, знімається фізична та розумова напруга. Крім того, на основі пісень та римівок розвивається мова, збільшується словниковий запас, відпрацьовується вимова, підтримується інтерес дітей до вивчення англійської мови. А повтори,характерні для пісенного жанру, сприяють легкому запам’ятовуванню лексико-граматичних конструкцій. Також запам’ятовуванню сприяють комплекс таких факторів як рима,  тональність, мелодія. На уроках англійської мови у середніх класах доречно використовувати римівки та пісні. А ось для старшокласників більш доречною релаксацією зазвичай служить зміна діяльності на уроці.

Нижче представлені декілька прикладів фізкультхвилинок трьох видів. Вони урізноманітнюють урок, роблять його цікавішим та корисним.

Фізкультхвилинки-римівки

Ці римівки може казати учитель а учні лише виконувати почуті дії, а можна проговорювати їх учителеві разом з учнями та виконувати разом.

1.Look  left, look  right

Look  up, look  down

Look  around.

Look  at  your  nose

Look  at  your  neibour’s  nose.

Close  your  eyes

Open, wink  and  smile.

2.Look  at  the  window

Look  at  the  door

Look  at  the  seiling

Look  at  the  floor.

3.Touch  your  shoulders!

Touch  your  nose!

Touch  your  ears!

Touch  your  toes!

Hands  up!

Hands  down!

Hands  on  your  hips!

And  sit  down!

Фізкультхвилинки-пісні

Ці пісні також можна співати разом або тільки окремо співають учні.

1.           If  you  are  happy..

If  you  are  happy  and  you  know  it – clap  your  hands

And  you  really  want  to  show  it

If  you  are  happy  and  you  know  it – clap  your  hands.

If  you  are  happy  and  you  know  it – stamp  your  feet

And  you  really  want  to  show  it

If  you  are  happy  and  you  know  it – stamp  your  feet.

If  you  are  happy  and  you  know  it – click  your  fingers

And  you  really  want  to  show  it

If  you  are  happy  and  you  know  it – click  your  fingers.

If  you  are  happy  and  you  know  it – nod  your  head

And  you  really  want  to  show  it

If  you  are  happy  and  you  know  it – nod  your  head.

Фізкультхвилинки-ігри

1.Гра «Частини  тіла»

Учні  стають  у  коло. Потім  повертаються  попарно  обличчям  одне  до  одного,тобто  стають  партнерами. Коли  вчитель  промовляю  фразу  «Hand  to  hand»  учні  мають  доторкнутися  руками  одне  до  одного. Далі  додаються  фрази  «Leg  to  leg», «Nose  to  nose», «Head  to  head» і  т.д.,використовуючи  назви  різних  частин  тіла.

2.Гра  «Снігова  куля»

Перший  гравець  вимовляє  коротке  речення  з  2-3  слів. Другий  повинен  повторити  його  й  додати  щось  своє. Наступні  гравці  за  чергою  роблять  те  саме. Той,хто  не  запам’ятав  усі  складові  речення,вибуває  з  гри.