Фрагмент. Інтегрований урок географії та економіки у 11 класі з розділу «Регіональна географія» Тема: «Туристичні маршрути Харкова»

Презентація туристичного агентства «Дивосвіт»

Вітаю!

1 слайд

Я представник туристичного агентства «Дивосвіт». Мене звуть …… Безперечно Харків найкраще місто в Україні…. наше місто. Звичайно, можна  відвідати різноманітні музеї, пройтись по старовинним вулицям нашого міста, але ми пропонуємо вам знайомство з Харківськими фонтанами.  Наше місто славиться на всі Україну великою кількістю дивовижних фонтанів. У нас є великі і маленькі фонтанчики, з підсвічуванням і навіть музичним супроводом. Біля них збирається не тільки харків’яни, а й люди, які вперше приїхали до нашого міста, щоб відпочити та помилуватись водограєм.

2 слайд

Якщо Ви турист і приїдете до Харкова потягом, то перші фонтани,  які Вас зустрінуть, знаходяться прямо на Привокзальній площі, напроти будівлі залізничного вокзалу. Це «молоді» фонтани,  їх було побудовано у 2002 році, але вони вже заслужили любов городян і гостей.

3слайд

Оглянувши ці фонтани, рекомендую відправитися  до центру міста - саме там знаходяться найвідоміші і популярні фонтани.

Фонтан, що має оригінальну конструкцію,  розташований в Покровському сквері, знаходиться на перехресті вулиці Університетської та Соборного спуску, біля Успенського Собору. Він був побудований після Великої Вітчизняної війни. Кілька років потому сквер був відреставрований і прийняв сучасний від. Далі найзручніше перейти на вулицю Пушкінську і попрямувати вгору.

4 слайд

Тут, на площі Архітекторів,  знаходиться фотан Закоханих. Сам пам'ятник викликає неоднозначні враження не тільки у гостей міста, а й у його мешканців.

Та й фонтаном він спочатку не був. Але коли жалісливі та креативні городяни "одягали" оголені постаті, то виникла необхідність "огородити" персонажів від "співчуваючих". Оглянувши фонтан, по вулиці Совнаркомівській можна перейти в Парк Перемоги.

5 слайд

Тут, у сквері Перемоги, знаходиться візитна картка нашого міста - фонтан Дзеркальний Струмінь. Фонтан  був споруджений в 1947 році за образом та подобою свого побратима з міста Кисловодськ, що на Кавказі.

6слайд

Насолодившись атмосферою прохолоди біля фонтану,  ви можете перейти на інший бік вулиці Сумської, до Оперного театру. Там знаходиться ще один комплекс фонтанів. Ці фонтани працюють, змінюючи колір і режим, а все це дійство супроводжується музичним акомпанементом.

7слайд

Звідси піднімайтеся вгору по вулиці Сумській до пам'ятника Шевченка, і пройшовши по центральній алеї однойменного парку, ви доберетеся до наступного фонтану, який був побудований у  1967 році на центральній алеї (архітектор Б. Г. Клейн), а з 1977 року він став світломузичним.

Далі ми йдемо у західну частину парка - до Каскаду -  фонтану,  де по сходах тече вода. Безперечно, це один із найвідоміших фонтанів Харкова. Він був подарований городянам на 300 річчя до дня народження міста у 1955р. Фонтан,  де по сходах тече вода.

8слайд

Наша мандрівка продовжується і ми йдемо до центрального парку. У парку, в кінці центральної алеї, розташований парковий фонтан. Тут  завжди багатолюдно. У  парку є ще декілька фонтанчиків. Варто пройти   вглиб парку і потрапити на озеро. Крім затишних альтанок з Wi-Fi, на території озера є фонтани, різноманіття яких ми вивчаємо протягом всієї нашої прогулянки парку.  Для  відпочинку можна затриматися - все залежить від вашого бажання відпочити і наявності вільного часу для цього.

9 слайд

Далі ми пройдемо до Молодіжного парку, в якому знаходиться ще один дуже цікавий фонтан. Його називають «Водограй», але він дуже схожий на чудернадські гриби.

10 слайд

На цьому наша подорож закінчується. Роздивляючись фонтани, поміркуйте над таким питанням: а яку пору року для фонтанів найкраще? Може, осінь - коли в парках навколо різнобарвні листя, і дзюркотлива вода доповнює затишну романтичну обстановку? А може, літо - коли фонтани дарують легку прохолоду в жаркий безхмарний день? Чи  весна - коли квітучі каштани, яскрава насичена зелень? А Вам ми будемо раді завжди.

У презентації використано фото фонтанів та подано їх коротку історію.