Підготовка до школи

Вправи на розвиток логічного мислення дошкільнят

Ці вправи спрямовані на розвиток логічного мислення старших дошкільників і молодших школярів.

«Закресли зайве»

Для занять вам знадобляться картки з рядами з 4-5 слів або чисел.

Дитина, прочитавши ряд, повинен визначити, який загальний ознака об'єднує більшість слів або чисел ряду, і знайти одне зайве. Потім він повинен пояснити свій вибір.

Варіант 1

Слова об'єднані за змістом.

Каструля, сковорода, м'яч, тарілка.

Ручка, лялька, зошит, лінійка.

Сорочка, черевики, плаття, светр.

Стілець, диван, табурет, шафа.

Веселий, сміливий, радісний, щасливий.

Червоний, зелений, темний, синій, помаранчевий.

Автобус, колесо, тролейбус, трамвай, велосипед.

Варіант 2

Слова об'єднані не за змістом, а за формальними ознаками (наприклад, починаються з однієї літери, з голосної букви, є однакова приставка, однакову кількість складів, одна частина мови тощо). При складанні такого ряду потрібно стежити, щоб збігався тільки одна ознака. Виконання вправи вимагає високого рівня розвитку уваги.

Телефон, туман, порт, турист. (Три слова починаються з літери «Т».)

Квітень, спектакль, вчитель, сніг, дощ. (Чотири слова закінчуються на «Ь».)

Стінка, паста, зошит, ноги, стріли. (В чотирьох словах наголос падає на перший склад.)

Малюнок, сила, вітер, життя, хвилина. (В чотирьох словах немає букви  «І».)

Як підготувати руку дитини до письма

Як готувати дитину до навчання письма? Це питання починає хвилювати батьків задовго до надходження дитини в школу.

Одним з основних напрямів підготовки руки до письма є розвиток моторики рук.

У цього напрями три завдання:

1. Сформувати правильний захват знаряддя письма.

2. Вправляти у правильному розподілі м'язового навантаження руки.

3. Розвивати дрібну моторику руки.

Вправи в правильному розподілі м'язового  навантаження руки

Правильний розподіл м'язового навантаження передбачає: напругу (для утримання знаряддя письма в руці) і швидке чергування силової напруги і розслаблення. Така послідовність зміни тонусу мускулатури рук здійснюється при правильному письмі.

Обривання паперу чудово вправляє дітей у чергуванні напруги дрібної мускулатури рук і розслаблення. Обривання паперу показує співдружність обох рук в роботі. Для розвитку рук бажано давати дітям не тільки довільне обривання, але і обривання по контуру.

Сюжети дитячих робіт можуть бути найрізноманітнішими.

Запропонуйте дитині зробити аплікацію  «Осіннє дерево».

70 src="file:///C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image002.jpg" align=textTop title="Осіннє дерево" v:shapes="_x0000_i1025">

Використані матеріали сайту    http://ped-kopilka.com.ua/