Проект "Добро починається з тебе"

Проект «Добро починається з тебе»

Мета проекту.

Формування в учнів  школи потреби творити добрі справи на  благо інших людей.

Виконавці проекту: Шкільний парламент, учні школи

Актуальність проекту

Останнім часом серйозну стурбованість викликає  байдужість, черствість  людей та підростаючого покоління до  проблем  знедолених людей, людей похилого віку, до біди, яка сталась поруч. Тому проекти благодійного напрямку є дуже важливими у вихованні  підростаючого покоління  таких важливих якостей як чуйність, доброчинність, благодійність, великодушність, співпереживання,  доброта, чесність, тактовність, милосердя.

Адже це природно і закономірно допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного, скривдженого.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в  горі та біді – це крила , на яких тримається людство.

Тому з метою виховання в підростаючого покоління свідомого ставлення  до цієї проблеми у нашій школі було проведено роботу над реалізацією проектів  «Добро починається з тебе».

Завдання:

•         Формування у школярів милосердного ставлення до людей, що потребують допомоги;

•         Формування ціннісного ставлення до родинних стосунків та почуття відповідальності за  членів родини, які потребують допомоги;

•         Формування почуття важливості волонтерської діяльності;

•         Залучення  учнів до регулярних занять працею та волонтерської роботи;

•         Формування позитивних моральних якостей особистості

Виконавці:

•        Комісія милосердя Шкільного парламенту

•        Учнівські колективи

•        Очікуваний результат.

•           Учні  набули соціального  досвіду у об’єднанні зусиль  учнівського самоврядування  у практичній діяльності й спілкуванні, крім того, кожен учень отримав можливість відчути себе причетним до розв’язання загальної важливої проблеми, вміти ставити і вирішувати проблеми, оцінювати власну діяльність та вміння брати на себе відповідальність.

•        Учні школи під час реалізації проекту мали змогу познайомитися  з формами роботи, які може здійснювати волонтерський загін;

•        Діти були зайняті  в позаурочний час цікавою і потрібною справою.

Етапи проекту

І  етап . Цілевизначення та планування роботи

Визначення мети та завдань проекту.

Вибір методів роботи

Ознайомлення з історією та традиціями волонтерського руху як суспільного явища

Збір пропозицій учнів школи щодо реалізації проекту

ІІ етап. Основний (практичний)

1.     Проведення  благодійних учнівських ярмарок (1 – 11 класи).

2.     Робота загону волонтерів  (8-11 кл) по наданню допомоги ветеранам, дітям з дитячого будинку, постраждалим у зоні АТО

3.      Шефська допомога – проведення свят для дітей з дитячого будинку; для дітей з ДНз № 242, 413, 74

4.     Благодійні акції «Подаруй книгу в шкільну бібліотеку» (1 – 11 класи), «Посади дерево», «Збережемо птахів взимку!».

ІІІ  етап. Підсумок та оцінка реалізації проекту.

•         1. Проаналізувати участь учнів у реалізації проекту «Добро починається з тебе»

(Засідання Шкільного парламенту, рада школи)

•        2 Провести колективні обговорення, аналіз виконаної роботи, шляхи поліпшення результатів.

( учнівські колективи)

•        3. Нагородити кращі учнівські колективи грамотами.