Сутність поняття «Ейдетика»

Завданням сучасної початкової школи є якісне навчання і розвиток кожної особистості. Важливо і необхідно допомагати молодшим школярам використовувати різні способи запам’ятовування необхідної інформації і допомогти опанувати ті з них, які видалися найефективнішими для кожної дитини.

Напевно, всі помічали з якою легкістю дитина запам’ятовує фрази з мультфільмів, рекламних роликів, слова з пісень. А скільки зусиль їй треба докласти для того, щоб запам’ятати віршик, правило чи таблицю множення? До того ж, вивчений віршик дитина забуває через тиждень – два, а улюблені фрази пам’ятає місяцями. У чому ж тут справа? А справа в тому, що діти сприймають та запам’ятовують інформацію через світ образів. В першому випадку основою для запам’ятовування став яскравий образ, а в другому – нав’язана дорослими інформація. Перші 5-7 років права півкуля, відповідальна за уяву, розвивається у людини швидше за ліву, відповідальну за логічне та аналітичне мислення. Ось чому яскраві образи такі важливі у житті дітей.

Як допомогти дитині запам’ятати необхідну інформацію і вчасно пригадувати її? Як пробуджувати інтерес, спонукати до мовленнєвої активності, дарувати відчуття успіху? На ці запитання відповідає ейдетика.

Ейдетика – це напрямок психологічної науки, який визначає ейдетизм як різновид образної пам’яті і можливості його практичного застосування у різних сферах життя людини; ейдетика – це один із засобів розвитку образної пам’яті. «Ейдос» – у перекладі з грецької мови означає «образ». Також можна сказати, що ейдетика – це ігрова методика запам’ятовування інформації, в основі якої лежить властиве кожній людині уміння уявляти різні образи та фантазувати.

Вивченням ейдетики, можливостей застосування її прийомів у навчанні займалися такі науковці та методисти, як Л.Айзенварг, Е.Антощук, А.Бесєдіна, М.Гайдаєнко, Ж.Григор’єва, О.Дмитренко, Л.Кравченко, І.Матюгін, О.Пащенко, В.Примакова та ін.

З повною версією моєї статті можна ознайомитися за посиланням - http://tkachik.pp.ua/eidetic/