Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 52 Харківської міської ради Харківської області

 






Урок з основ здоров'я в 1 класі

Урок з основ здоров’я в 1-А класі

Тема уроку. Дівчатка і хлопчики. Уміння товаришувати.

Мета уроку:

·        розширити знання учнів про спільне та відмінне між дівчатками і хлопчиками;

·        ознайомити з одягом,заняттями,інтересами хлопчиків і дівчаток;

·         виховувати доброзичливе ставлення до друзів;

·        виховувати товариські,доброзичливі стосунки з однокласниками;

·        розвивати вміння працювати в групах;

·        розвивати уміння висловлювати думки.

І. Організація класу

1. Повторення вірша(Слайд 1)

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, школо прекрасна!

Доброго ранку, дерева квітучі!

Дорого ранку, квіти пахучі!

Доброго ранку, птахи галасливі!

Доброго ранку, діти щасливі!

 

Діти, у нас на уроці присутні гості. Поверніться до них і привітайтеся.

(Діти повертаються, вітаються)

2. Організаційний момент(Слайд 2)

Ми починаємо урок з основ здоров’я. Перевірте, чи порядок у вас на партах.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.     Вправа «Мозковий штурм»

  Вийдіть до дошки дівчата. Давайте порахуймо, скільки в нашому класі дівчат.  Сідайте. Вийдіть хлопці. Скільки хлопців? Кого в класі більше: хлопців чи дівчат? Скажіть, а чому ми першими попросили вийти дівчат? (Тому що справжні виховані хлопці завжди пропускають дівчат попереду)

ІІІ. Повідомлення теми і мети

1.     Вправа «Хлопчик чи дівчинка?»(Слайд 3)

   Діти, подивіться на фото: хто зображений на ньому? (немовля) А це хлопчик чи дівчинка?  Ми не можемо виявити.

   А тепер послухайте історію і скажіть, про кого в ній йдеться: про хлопчика чи дівчинку:

  Я знаю дитину, якій   дуже подобається стежити за порядком у будинку. Вона охоче прибирає, миє посуд, складає свої речі, готує свій портфель до школи.

Відповіді учнів.

Піднесіть руку, хто це робить вдома?

Які ви молодці. Справжні помічники своїх батьків.

(Слайд4)

 -  Cьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про дівчаток і хлопчиків. Що спільного і що відмінного між ними? Як правильно обирати друзів. Спілкуватися,  товаришувати  з однокласниками.

 

ІV. Сприймання й усвідомлення навчального матеріалу

1.     Робота в групах

Діти, ми з вами вчимося працювати в групах. І вчили з вами правила. Давайте їх пригадаємо.

Повторення правил роботи в групах .(Слайд 5)

·        Говорити по черзі, а не  всі водночас.

·        Не перебивати того, хто говорить.

·        Дотримуватися правила « піднятої» руки.

·        Поважати всі висловленні думки.

·        Заохочувати всіх однокласників до роботи.

Завдання для груп: Вам треба буде підібрати одяг для дівчат і хлопців і наклеїти їх на малюнок.(Слайд 6)

1 група – які навчаються в школі

2 група – які знаходяться вдома

3 група – які  ідуть на спортивні змагання

4 група – які прийшли на карнавал

 

Ви будете працювати 4 хвилини.

Починайте роботу

Діти працюють.

Капітани команд, прикріпіть свої малюнки на дошку.

 

По одному капітани виходять до дошки. Учитель коментує.

Правильно, до школи діти повинні ходити у шкільній формі. В нашій школі – це сірі піджаки.

 

Молодці, вдома  необхідно переодягнутися у домашній одяг.

 

Звичайно, на спортивні змагання можна одягти спортивну форму. У нас теж є спортивна форма і обов’язкова біла футболка для занять фізичною культурою, а також ми так були одягнені на відкритті Малих олімпійських ігор.

 

Прекрасно, на карнавал можна  надіти костюми і красиві плаття.

 

Діти, ви прекрасно впоралися із завданням.

2.     Фізкультхвилинка(Слайд 7)

  А тепер давайте відпочинемо. Показуйте мені все, про що я говоритиму.

                Вміємо ми танцювати,

                Самі себе одягати,

                Вміємо  ліжечко стелити,

                Поливати в хаті квіти,

                Вміємо з мамою на кухні,

                Мити ложки, миски, кухлі.

                Вміємо кімнату підмести,

                Та до свята пиріжки спекти.

3.     Бесіда(Слайд 8)

Діти, а яку роботу вдома у вас виконує тільки мама? (Відповіді дітей) А тільки тато? (Відповіді дітей) А яку роботу виконують разом? (Відповіді дітей. Отже, тато завжди допомагає мамі, а мама – татові.

V. Закріплення вивченого матеріалу

4.     Робота за підручником(Слайд 9)

   Розгорніть свої підручники на с. 60

Читання учителем  вірша А.Костецького

Про що розповідається у вірші?

5.     Гра з м’ячем

Розгляньте малюнки. Які зачіски мають дівчата нашого класу? Які зачіски мають хлопці? Чим їх зачіски подібні, чим – відмінні?

Розгляньте малюнки на с.61. Чим відрізняється одяг хлопчиків і дівчаток? Який одяг найчастіше носять дівчата? А який – хлопці? Який одяг можуть носити усі діти? Коли ви працювали в групах, то з’ясували, куди як треба одягатися. Це етикет одягу.

 

Розгорніть с.62

Назвіть ігри, в які можуть грати тільки дівчата. А в які – тільки хлопці? А в які ігри грають і дівчата, і хлопці?

Отже, ми побачили, що дівчата і хлопці мають і спільні риси, і відмінні. Але треба товаришувати і з дівчатами, і з хлопцями. Послухайте корисні поради. Читає учитель. (с.63)

6.Фізкультхвилинка «Квітка»(Слайд 10)

Давайте станемо в коло, пограємо в гру «Квітка». Посміхніться  сусіду справа, посміхніться сусіду зліва. Передавайте квітку один одному, допоки грає музика.

 

Діти передають квітку під музику «Ми – першокласники». Музика зупиняється. Діти, у кого квітка? (В Ангеліни) Піднесіть руку,хто товаришує з Ангеліною. (Піднімають руки) Музика продовжується. Так 3 рази. Бачите, в нашому класі товаришують і дівчата, і хлопці.

Сідайте на місця.

Діти сідають

7.Робота в групах

Тепер ще одне завдання для груп,не забувайте правила роботи. Кожній групі я роздала слова у файлах,але вітер розсипав букви. Вам треба зібрати слово,розфарбувати його та наклеїти на аркуш

Діти працюють 3 хв.

Недарма я приготувала для вас ці слова. Сьогодні ми говорили про дівчаток і хлопчиків і з’ясували, що учні нашого класу-справжні друзі. А тепер подивіться на екран.

Перегляд слайд –шоу «1 – А – це просто КЛАС! »

 

VІ. Підсумки уроку

1.      Вправа « Відкритий мікрофон»

- Що спільного між дівчатками і хлопцями?Чим відрізняються?

- Чи було би цікавим шкільне життя, якби у класі навчалися тільки хлопчики, або тільки дівчатка?

- В які ігри ви граєтеся з друзями?

      - Чи можна сказати, що наш клас – дружний?

      - Так.

     - Які вчинки доводять, що це так?(разом проводимо свята,беремо участь у конкурсах,допомагаємо одягатись швидко,разом вітаємо дітей,допомагаємо у навчанні,разом граємось і відпочиваємо)

Все це хороші вчинки. Тому всі отримують подарунки.

-         Дякуємо усім нам за урок.

-         Давайте ще раз скажемо девіз нашого класу:

« 1 – А - це просто КЛАС! І це сказано про НАС

 

Подобається