2017 - Рік Японії в Україні

Виставка учнівських робіт "Коли сакура цвіте"

Указ Президента України №1/2017 "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"

ПЛАН ЗАХОДІВ

з проведення Року Японії

в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №52

Харківської міської ради Харківської області

Термін проведення

Відповідальний

1.

Оформити в шкільній бібліотеці тематичну виставку та експозиції літератури, присвячені японській історії, культурі, мистецтву, кіно тощо

Склярова І.П., завідувач бібліотекою

1.

Організувати проведення годин спілкування  «Україна та Японія: культурна традиція та перспективи взаємодії»

для учнів 7-11-х класів

1.

Організувати перегляд анімаційних фільмів японського режисера Міядзакі Хаяо для учнів

1-6-х класів

1.

Організувати проведення уроків з інформатики чи технології «Внесок японських науковців у розвиток робототехніки, електроніки»

Рябініна В.І., учитель інформатики

1.

Організувати проведення літературних конкурсів, вечорів, присвячених Японській поезії

Марач Л.М.,

педагог-організатор,  Клемешова Н.О., учитель зарубіжної літератури, класні керівники

1.

Взяти участь в районній виставці-конкурсі дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте» на базі методичного центру Управління освіти

Березень-квітень

1.

Взяти участь у районному фестивалі японської культури серед учнів та вихованців навчальних закладів району

1.

Організувати висвітлення заходів, присвячених Року Японії в Україні на офіційному сайті школи

педагог-організатор,  класні керівники

Офіційний логотип "Року Японії в Україні"

Було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.