Школа, дружня до дитини

18 – 19 вересня 2014 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Європейські стандарти превентивної освіти», під час якої було оголошено підсумки Всеукраїнського розгляду моделей превентивної освіти у навчальних закладах. Всього у розгляді моделей брало участь 579 загальноосвітніх навчальних закладів від усіх регіонів України. По Харківській області переможцем визначено Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №52 Харківської міської ради Харківської області (директор Прибиловська Наталя Василівна). Від Європейського Союзу та Дитячого фонду «Здоров’я через освіту» навчальний заклад нагороджено дипломом переможця та комплектом меблів для тренінгового кабінету.

Превентивна освіта є ключовою проблемою на засіданнях педагогічних рад ХЗОШ №52, методичному об’єднанні класних керівників.  Опрацьовано методичний посібник з керівництва Школою, дружньої до дитини.  За основу взята освітньо - виховна траєкторія формування та розвитку цілісної особистості: «знання» – «уміння» - «ставлення» - «життєві навички». Вчителі проходять систематичну кваліфіковану підготовку як тренери, беручи участь в німецько –українському проекті «Чесна гра (Fair - play)», девізом якого є гасло «Україна – проти СНІДу» (учасниками проекту стали учні 6 - 9 –х класів),   «Маршруті безпеки» (для учнів 8-11-х класів). Ефективність процесу навчання та виховання досягається за рахунок використання методологій, основи яких керівники школи та педагоги опановують на консультативно – мотиваційних тренінгах, семінарах – практикумах при КВНЗ «Харківської академії неперервної освіти».
       Тісна співпраця з Харківським аерокосмічним університетом імені М.Жу-ковського «ХАІ», зокрема використання можливостей порталу «Класна оцінка» (сайту школи) в популяризації здорового способу життя,  попередження негативних впливів оточення на формування особистості школяра, консультації для батьків з питань виховання дітей дозволяє розширювати рамки діяльності  педагогічного колективу  в напряму превенції.
        Таким чином,  діюча модель співпраці  Школи, дружньої до дитини  і вищого навчального закладу передбачає досягнення  результатів з урахуванням принципів превентивного виховання (гуманістичної орієнтації, врахування гендерних індивідуальних особливостей учнів, стратегічної цілісності, наступності, виховання в колективі, технологізації, індивідуалізації, соціальної адекватності, соціалізації, проектування та конструювання, соціального партнерства, державно– громадського управління.