Як діяти у випадку виникнення небезпеки на мережах газопостачання

Якщо відчувається  запах газу в приміщенні, де встановлено газове приладдя:

•    негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
•    не вмикайте електроприладів та освітлення;
•    виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
•    організуйте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері;
•    викличте аварійну службу газу за телефоном "104”;
•    з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

Якщо відчувається запах газу в приміщеннях із значною кількістю людей:
•    повідомте людей, які знаходяться у приміщеннях, про необхідність негайного залишення приміщень;
•    повідомте аварійну службу газу за телефоном "104”;
•    організуйте провітрювання приміщень;
•    не допускайте людей у загазоване приміщення;
•    організуйте чергування біля входів загазоване приміщення до приїзду аварійної бригади газової служби;
•    з прибуттям аварійної бригади служби газу дійте за їх вказівками.

Якщо відчувається запах газу у під’їзді або у підвалі житлового будинку:
•    повідомте аварійну службу газу за телефоном "104”;
•    організуйте провітрювання під’їзду (підвалу);

•    не допускайте в загазовані приміщення людей;
•    організуйте охорону місця загазованості до прибуття аварійної бригади служби газу;
•    з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

Запах газу на вулиці (біля газового колодязя), біля газорозподільчого пункту, біля газобалонної установки:
•    повідомте аварійну службу газу;
•    не допускайте людей в загазовану зону.

Вибух газу та пожежа в приміщенні:
•    повідомте аварійну службу газу;
•    організуйте гасіння пожежі, при необхідності повідомте пожежну охорону за телефоном "101”;
•    надайте першу медичну допомогу потерпілим, при необхідності, викличте швидку медичну допомогу за телефоном "103”;
•    не дозволяйте входити стороннім у приміщення, де стався вибух;
•    до приїзду спеціалістів залишіть все на своїх місцях, зберігайте обстановку на місці вибуху (пожежі).

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Категорично забороняється:

•    проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будиночку), переставлення, заміну та ремонт газового обладнання;

•    проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади;

•    вносити зміни у конструкцію газових приладів, змінювати устрій димових і вентиляційних систем (каналів), заклеювати вентиляційні канали, замуровувати "кишеню” і люки, що призначаються для очищення димоходів;

•    вимикати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, автоматики, арматури і газових балонів.

Для забезпечення Вашої безпеки необхідно

дотримуватись таких правил:

• Неухильно дотримуйтесь правил користування газовими приладами, стежте за тим, щоб вони були  чистими і справними.
  • Користуйтеся віконними кватирками для систематичної вентиляції приміщень.
  • Перевіряйте наявність тяги в димоходах опалювальних печей перед розпалюванням та під час роботи цих приладів.
  • Стежте за справністю припливно – витяжної вентиляції.
  • Вимагайте від начальників житлово – експлуатаційних контор перевірки вентиляції та димоходів не менше одного разу на квартал.
  • При відсутності тяги користуватися колонками, котлами для місцевого опалення, гарячого водопостачання та печами категорично забороняється.
  • Не розміщуйте баки для кип’ятіння білизни на звичайних конфорках газової плити.
  • Посуд з широким дном потрібно встановлювати на спеціальні конфорки з високими ребрами.
  • Для ремонту газового обладнання залучайте лише спеціалістів газового господарства.
  • Не вносьте зміни в конструкцію газових приладів.
  • Не відключайте автоматику безпеки і регулювання.
  • Не використовуйте опломбовані чи відключені від газопостачання прилади.
  • Не порушуйте кріплення газових приладів і газопроводів.
  • Не перекривайте частково чи повністю димові та вентиляційні канали, не змінюйте їх конструкції.
  • Не дозволяйте дітям користуватися газовими приладами.
  • Економно використовуйте газ.
  • Не залишайте без нагляду газові прилади  увімкненими навіть на короткий час.
  • Будьте завжди уважні при користування газом – у цьому запорука Вашої безпеки!