Всесвітній день вишиванки

21 трав. 2020
У третій четвер травня українці відзначають Всесвітній день вишиванки— свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Українська вишиванка нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Здавна вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Найрізноманітніші орнаменти та крої, яскраві кольори та патріотичні мотиви сьогоднішнього дня створили святковий настрій педагогів, учнів, батьків району. Заклади загальної середньої освіти району долучились до дистанційного проведення виховних заходів – онлайн конкурсів малюнків, фотоколажів, створення свого особистого орнаменту, ініціювали проведення виставок, флешмобів, челенджу відеороликів під хештегом #Світ_ у_ вишиванці. Я рідний край та мову солов’їну У вишивку свою вплела, в нитки. Я прославляю рідну Україну, Яскраві вишиваючи квітки.

Я рідний край та мову солов’їну
У вишивку свою вплела, в нитки.
Я прославляю рідну Україну,
Яскраві вишиваючи квітки.