Створення безпечного середовища

Нормативні документи

План заходів щодо запобігання вживанню наркотичних та психотропних речовин, формування здорового способу життя школярів у 2023/2024 навчальному році

1.

Здійснювати контроль за постановкою на внутрішньошкільний облік учнів підпорядкованих закладів освіти, які палять, схильні до вживання психоактивних речовин, як таких, що потребують посиленої педагогічної уваги

Упродовж  навчального року

Макаренко Л.Ф., директор школи

1.

Тримати на контролі проведення просвітницьких заходів щодо пропаганди здорового способу життя.

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи, Касумова О.С., практичний психолог, класні керівники

1.

Забезпечити своєчасне ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативно-правовими документами, які відображають ставлення держави до наркотиків та їх вживання.

1.

Організувати проведення в закладах освіти району конкурсів та виставок малюнків, стіннівок, плакатів «Здорова планета – здоровий ти!», «Мій погляд на життя», тощо.

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи, Жук Ю.С., педагог-організатор, класні керівники

1.

Вжити заходів щодо залучення учнів до активної участі у спортивних змаганнях, конкурсах, заходах з питань формування здорового способу життя. Запровадити проведення бесід, круглих столів, годин спілкування щодо попередження вживання психоактивних речовин та формування інших видів залежностей.

1.

Організувати роботу щодо залучення представників медичних установ, громадських організацій, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору ювенальної превенцію ХРУП № 1 ГУ НП до участі в заходах з недопущення вживання психоактивних речовин (алкоголю, наркотичних та психотропних речовин, тютюнових виробів, електронних сигарет) серед усіх учасників освітнього процесу.

1.

Взяти участь у  районній акції «Ми за здоровий спосіб життя» із залученням районної ДЮА «ШУМ» до пропаганди здорового способу життя.

1.

Організувати роботу із залучення медичного працівника закладу освіти до участі у батьківських зборах з метою вироблення спільних дій щодо зниження рівня тютюнопаління, вживання алкогольних речовин, запобігання вживанню наркотичних речовин серед дітей і підлітків.

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи, Лимар О.Б., сестра медична

1.

Включити до планів індивідуальної виховної роботи з учнями, які перебувають на внутрішньошкільному обліку та потребують посиленої педагогічної уваги, профілактичні бесіди з недопущення вживання психоактивних речовин (алкоголю, наркотичних та психотропних речовин, тютюнових виробів, електронних сигарет).

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи, Касумова О.С., практичний психолог, громадські вихователі

1.

Сприяти висвітленню на офіційному сайті та на інформаційному стенд, відомостей про небезпеку, пов'язану із вживанням психоактивних речовин.

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи,

Касумова О.С., практичний психолог, класні керівники

Інформаційні матеріали щодо вибухонебезпечних предметів

Веб-простір безпеки

Веб-сайт«Веб-простір безпеки»створений у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Державною службою України з надзвичайних ситуацій для інформування дітей про ризики та загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, а також щодо правил безпечної поведінки в інших надзвичайних ситуаціях, містить методичні інструменти для проведення уроків з безпеки життєдіяльності вчителями та іншими працівникам освіти.