Жорстоке поводження з дітьми

Лист Міністерства освіти і науки України від 30.05.2022 № 1/5735-22 «Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні»

Відповідно до п.39 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 № 658 у закладі освіти призначено уповноважену особу, що здійснює заходи у сфері запобігання протидії насильству:

Лиманську Олену Володимирівну, заступника директора з виховної роботи

тел. 0577251854.

КОНТАКТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

№з/п

Назва та мета організації

1.

Єдина гаряча лінія для осіб які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або загрозу його вчинення

2.

Національна дитяча гаряча лінія (з питань булінгу, різних видів насилля, психологічної допомоги) «Ла Страда Україна»

0800 500 225,

(З 12.00 до 20.00)

3.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для постраждалих від домашнього насильства.  Учасники освітнього процесу можуть отримати кваліфіковану правову допомогу

0 800 213 103

4.

Гаряча лінія для отримання безкоштовної психологічної допомоги.

Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я України.

Реєструйтеся на платформі «Розкажи мені» та покращуйте свій емоційний стан.

tellme.com.ua

5.

Товариство Червоного Хреста України, Інститут когнітивного моделювання. З питань протидії домашньому насильству.

Он-лайн- платформа «Мені здається».

6.

Проєкт "Мій телефонний друг".

Волонтери підтримують людей, які опинилися на самоті під час пандемії

COVID-19.

0 800 202 147

(з 12:00 до 20:00)

План заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в закладі освіти №52 у 2023/2024 навчальному році

Зміст заходу

Термін

Відповідальний за виконання

1.

Організувати проведення тематичних уроків, годин спілкування, занять з елементами тренінгу «Скажемо насильству Ні!».

Листопад-грудень 2023 року

Макаренко Л.Ф., директор школи,

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи, Касумова О.С., практичний психолог, класні керівники

1.

Організувати проведення для учнів тематичного круглого столу на тему «Дитинство без насильства!».

Грудень 2023 року

1.

Організувати оформлення в бібліотеці інформаційних куточків, тематичних виставок та експозиційної літератури з питань профілактики домашнього насильства.

Упродовж 2023/2024 року

Лиманська О.В., заступник директора з виховної роботи,

Мороз Н.М.,

завідувач бібліотекою

1.

Організувати проведення виховних годин, профілактичних бесід, годин спілкування щодо запобігання домашнього насильства насилля, «Діємо проти насильства: важливо знати кожному», «Не допускай насилля над ближнім тощо.

1.

Сприяти проведенню з учнями ЗЗСО тренінгових занять, годин спілкування щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

1.

Організувати проведення у закладі освіти батьківських зборів з питань попередження домашнього насильства.

1.

Організувати проведення конкурсів та виставок малюнків, стіннівок, плакатів «Життя-найдорожча цінність!», «Ми дружні, ми разом», «Ні» - жорстокому поводженню з дітьми», тощо.

1.

Організувати проведення у закладі освіти тренінгів, семінарів, практикумів, круглих столів з учасниками освітнього процесу з метою формування навичок ненасильницького  спілкування.